al. Niepodległości 159 lok 76, Warszawa

Psychoonkolog


„Zrozumienie do jakiego stopnia samemu można uczestniczyć w procesie zdrowia i choroby jest dla każdego człowieka pierwszym znaczącym krokiem w procesie do zdrowia”.

Carl Simonton

Choroba nowotworowa jest chorobą powszechną, ale kiedy spotyka nas lub naszych bliskich spada jak grom z jasnego nieba. Dlaczego ja? Co teraz? Czeka mnie ciężkie leczenie? Co z rodziną, z pracą? Te i inne myśli pojawiają się automatycznie, błyskawicznie włącza się strach, lęk, panika. Choroba nowotworowa uruchamia jeden z największych leków człowieka – lęk przed śmiercią. To naturalne, że pojawiają się takie pytania i takie emocje, ale to właśnie w tym momencie człowiek potrzebuje mobilizacji całego organizmu, aby wesprzeć proces leczenia, proces dochodzenia do zdrowia. Jak to zrobić? Poprzez dotarcie do negatywnych przekonań na temat choroby można ​wpływać na ból emocjonalny, odczuwać więcej radości i zadowolenia, a to z kolei w zdecydowany sposób wpływa na proces leczenia. Podczas terapii skupiamy się na tym, co jest w porządku, obniżamy poziomu lęku, skupiamy się podnoszeniu jakości życia każdego dnia. Przejście przez chorobę nowotworową to ogromne wyzwanie, nikt nas tego nigdy nie uczył ani nie przygotował. Dlatego sięgnięcie po specjalistyczną pomoc w tej sytuacji wydaje się tak bardzo zasadne.

JAK PSYCHOLOG MOŻE MI POMÓC W TAKIEJ CHOROBIE?

Nasi psychoonkolodzy pracują sprawdzonymi metodami interwencji psychologicznej w pracy z pacjentami onkologicznymi i ich bliskimi (Terapia Simontonowska; Racjonalna Terapia Zachowań).

Udzielając wsparcia psychoonkologicznego w chorobie, pomagamy przejść ten trudny czas. Wspólnie z osobą chorą i jej rodziną pracujemy nad obniżeniem poziomu lęku, wzrostem zaangażowania w proces leczenia i tym, co chyba najważniejsze utrzymaniem nadziei. Opieramy myślenie na oczywistych faktach, powstrzymujemy „straszenie się” niepotwierdzonymi scenariuszami, wnosimy do życia dużo spokoju i łagodności. W czasie pracy terapeutycznej psychoonkolog uczy jak radzić sobie z emocjami, z natrętnymi myślami, przekonaniami. Wspólnie szukamy małych radości, wprowadzamy więcej spokoju, zwiększamy motywację do leczenia, czym łagodzimy skutki uboczne terapii medycznych i uruchamiamy naturalne siły obronne organizmu.

logo

​al. Niepodległości 159 lok 76

02-555 Warszawa

(1 piętro, klatka V)

odnova.gabinety@gmail.com

Poniedziałek - Piątek | 8:00 - 21:00

Facebook/odnova