al. Niepodległości 159 lok 76, Warszawa

Żywotne Dziecko i Podróż Bohatera

By: Dr Christoph Fuhrhans

Lokalizacja: Online, Zoom
Data:
30.09 i 7.10.2023 (10:00-16:30)
Cena:
do 30 czerwca 2023, 1100 zł od osobypo 30 czerwca 2023, 1250 zł od osoby

Tryb Szczęśliwego Dziecka składa się z dwóch podrzędnych Trybów: Zadowolone Dziecko i Żywotne Dziecko. Podczas gdy Zadowolone Dziecko jest Trybem, w którym osoba czuje się kochana, chroniona i bezpieczna, Tryb Żywotne Dziecko reprezentuje wrodzoną zdolność do zaspokajania podstawowych potrzeb autonomii, kreatywności, przygody i dreszczyku emocji.

Co ciekawe, prawie wszyscy współcześni bohaterowie książek dla dzieci i młodzieży, od Mowgliego przez Toma Sawyera do Harry'ego Pottera, są ilustracjami Trybu Witalnego Dziecka.

Terapia Schematu sama w sobie podąża za procesem i ukrytą narracją zejścia do jaskiń dzieciństwa, konfrontacji z najgłębszymi horrorami i lękami, przekształcenia dysfunkcyjnych schematów i trybów oraz powrotu jako „Zdrowy Dorosły”. Jest więc oczywiste, konceptualizować plan działania Terapii Schematu jako Podróż Bohatera.

Umiejętności nabywane podczas szkolenia:

w pierwszej części:

 • Dokonamy wstępnego przeglądu dwóch narracji w świetle Terapii Schematu.
 • Zapoznasz się z praktycznymi ćwiczeniami, które pomogą Ci znaleźć, aktywować i wzmacniać Tryb Żywotnego Dziecka
 • Dowiesz się jak pracować nad wdrażaniem Pozytywnych Schematów.

w drugiej części:

 • Poznasz jak „Bohater” może być konceptualizowany jako Dorosłe Żywotne Dziecko.
 • Nauczysz się korzystać ze specjalnych ćwiczeń wzmacniających Tryb Bohatera, aby krok po kroku stać się „Wewnętrznym Dumbledore'em” (Własnym Dobrym Wewnętrznym Mentorem).

To szkolenie łączy strategie wzmacniania i indywiduacji w Terapii Schematu z zapleczem sychoterapii Integracyjnej i nauk o kulturze, co rozszerza warsztat o wymiar egzystencjalny.

Dla kogo?

 • dla

   praktykujących psychoterapeutów

   (różnych nurtów) z 

  podstawami wiedzy teoretycznej i praktycznej z Terapii Schematu.

Szkolenie jest skierowane do tych terapeutów, którzy chcą poszerzyć swój warsztat pracy nad autonomią i wzmocnieniem oraz wdrażaniem Pozytywnych Schematów.

Liczba miejsc ograniczona: do 25 uczestników (decyduje kolejność zgłoszeń)

Platforma: zoom

Data:

30 września 2023 (10:00-16:30)

7 października 2023 (10:00-16:30)

Cena:

do 30 czerwca 2023, 1100 zł od osoby

po 30 czerwca 2023, 1250 zł od osoby

Prowadzący: dr Christoph Fuhrhans, lekarz psychiatra. Certyfikowany Terapeuta, Trener i Superwizor Terapii Schematu, akredytowany przez Międzynarodowe Towarzystwo Terapii Schematu "International Society of Schema Therapy" (ISST) w 2008 roku. Certyfikowany Terapeuta, Trener i Superwizor Grupowej Terapii Schematu, akredytowany przez (ISST) w 2010 roku. Terapeuta i Trener Dialektycznej Terapii Behawioralnej /DBT (2007- 2012).

Założyciel i Przewodniczący Instytutu Terapii Schematu Wschodniej Szwajcarii "Institute of Schema Therapy Eastern Switzerland" (www.istos.ch, 2010). Prezes Szwajcarskiej Sieci Terapii Schematu / Towarzystwa Terapii Schematu (www.stns.ch od 2012).

Były wiceprezes Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu (ISST, 2014-2015).

Wiodący psychiatra w klinice Clienia Littenheid, Szwajcaria (do 2015 r.). Prowadzi prywatną praktykę psychiatryczną i psychoterapeutyczną w Winterthur, Szwajcaria. (www.stadtgartenpraxis.ch). Udziela międzynarodowe szkolenia, warsztaty i superwizje (Szwajcaria, Niemcy, Liechtenstein, USA, Hiszpania, Egipt, Palestyna, Tunezja itp.).

Studiował Medycynę, Filozofię, Historię Sztuki i Literaturę Porównawczą (Komparatystyka Literacka) w Kilonii, Wiedniu i Berlinie.

*Szkolenie będzie miało charakter warsztatowy. Podczas szkolenia przewidziane są ćwiczenia praktyczne z ograniczoną ilością teorii tj. odgrywanie ról, ćwiczenia na forum oraz w break room’ach. Będzie czas na pytania i dyskusje w podgrupach.  Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie podstawowej wiedzy na temat terapii Schematu.

Szkolenie będzie tłumaczone z języka angielskiego. Uczestnicy dostaną materiały szkoleniowe w języku polskim oraz imienny certyfikat uczestnictwa z liczbą godzin szkoleniowych.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online. Po otrzymaniu zgłoszenia zostanie przesłana do Pani/Pana (z adresu: OdNova.Gabinety@gmail.com) informacja o rezerwacji miejsca na warsztatach.

FORMULARZ ONLINE

https://forms.gle/7iySkrf1xFNGGmiN9

logo

​al. Niepodległości 159 lok 76

02-555 Warszawa

(1 piętro, klatka V)

odnova.gabinety@gmail.com

Poniedziałek - Piątek | 8:00 - 21:00

Facebook/odnova